cassey

Jak změnit jídelníček?

Potřebuji poradit…
Co všechno je dobré do jídelníčku zařadit a co naopak z něj vyloučit? Co škodí a co naopak prospívá? Čeho bych měla jíst víc a čeho méně?

Nejlepší odpověď
casey

Tohle je na dlouhe povidani a internet je toho zase plny. Navic si myslim, ze vetsina lidi podvedome vi, co je zdravejsi a co mene, ale neridi se tim.
Zarad zeleninu ve vetsim mnozstvi, ovoce v mensim, vyrad tucne maso (kachny, husy, veprove), naopak preferuj hovezi, kruti, kureci (tim nemyslim, ze ho pripravis ve fritaku jako rizek) z priloh ryzi, brambory v mensi mire testoviny. Vynech knedliky, bile pecivo, hranolky a sladke. Jez pravidelne alespon kazde 3hodiny mensi porce a zarad nejaky pohyb. Pohybem nastartujes metabolismus a telo spaluje az o 50% vice celych 24h po cviceni.

Další odpovědi
lola

Jez menší porce,ale častěji a hlavně pravidelně. Neměla bys jíst tři hodiny před spaním,nebo pozdě večer a v noci. Jez,co máš ráda,hlavně hodně zeleniny,sniž spotřebu mouky,cukru a tuků.

Nuk nuk

V první řadě je vhodné se co nejvíce vyhnout chemii, vím jak to jde ztěžka, protože je skoro ve všem, ale ta škodí obecně všem. Nejhorším zdrojem chemie jsou sladkosti a sladké nápoje jako Coca-cola jí podobné. Fastfoody obcházet obloukem.

Určitě omezit uzeniny – domácí jsou dobré, ale i tak obsahují hodně solí, takže i ty spíše příležitostně.

Přidat ovoe, zeleninu, obilniny…

A především jíst v klidu, častěji (5× – 6× denně) a v menších porcích – tj. nepřejídat se.