afro.minerva

Jak změnit IP na klouzavě se měnící?

Zaslechla jsem, že existuje způsob, jak anonymiziovat svou IP adresu pro bezpečnější surfování po netu. Nevíte někdo, jak to zařídit? Anonymizery na netu nejsou moc spolehlivé.
Doplňuji:
A jak je to tedy s IP adresou? Objevuje se pak pokaždé jiná? Nebo se neobjevuje vůbec?

Nejlepší odpověď
anonym

tak samozřejmě nejlevnější a nejdostupnější způsob je opravdu ten webový anonymizér viz třeba www.hidemyass.com. Některé složitější stránky hojně využívající javascript AJAX vám však touto cestou nebudou fungovat 100%, například stránka se sice zobrazí ale nebudete moci odeslat komentář a podobně.

druhá cesta zdarma je využití TOR network, speciální instalace prohlížeče TOR Browser (založeném na pozměněném firefoxu) zde https://www.tor­project.org/
Narozdíl od webových anonymizéru zde fungují i složitější stránky včetně javascript AJAX. Bohužel rychlost bývá na TOR síti velmi velmi nízká.

a konečně jsou tu i placené VPN anonymizační sítě. Patrně nejspolehlivější ale zdarma to už opravdu není.
Doplňuji:
profi verze http://hidemy­ass.com/vpn/ už pracuje na principu VPN takže je to takový rychlejší TOR

Další odpovědi
anonym

Důležité je mít dobře nastavený firewall a mít dobrý antivirový program. Takže bych to takto neřešil, mám ke všemu na svém IP rozjeté další služby, takže pro mne by takovéto pofiderní zabezpečení nepřipadlo v úvahu.

Sůwa

Když se přesunu s netbookem na chalupu ( mám mobilní připojení modem USB od Vodafone ), mění se mi IP sama několikrát denně. Zjistíš to na www.mojeip.cz. Každá jiná možnost je nespolehlivá a nedoporučuji to.