uccello

Jak změnit externí HDD ze síťové jednotky na normální uložiště?

Jednomu klučinovi se nějak povedlo to, že se externí HDD hlásí jako síťová jednotka s ikonkou loga Windows. Nedá se zjistit, kolik zbývá kapacity, ani nic jiného nastavit. Ve vlastnostech jsou pouze nějaké informace s mac adresou atd. a tlačítko odpojit jednotku. Špatný je, že hoch samozřejmě neví, jak k tomuto stavu došel a ještě horší je, že na HDD jsou (doufám) zálohované veškeré rodinné fotky jeho rodičů. Bohužel mu to svěřili do péče a to je jako dát tablet ročnímu dítěti. Omlouvám za nedostatek bližších informací, ale koukal jsem na to včera vzdáleně přes TeamViewer. Nevíte, jak disk vrátit do původního stavu, aby se z něj dala vytáhnout data? Děkuji

Odpovědi
gecco

I ze síťového disku můžeš číst…
😉
Pokud z tohoto nelze, zkontroluj práva (možná mladej ve snaze o ochranu fotek ´zatrhl´ všem vše nebo data nějak zašifroval)…
___
Pokud to nepomůže, nabootujte z LiveLinuxu a napiš, jak se stav disku změnil.
___
Var. B – servis (posadit k tomu ´profíka´).
___
Vždycky jsem tvrdil, že nejhorším virem je syn sektetářky – koukám, že nejen sekretářky…
😉

uccello

Pro gecco: V tomto případě syn čalounice. :) Disk už je na cestě, tak zkusím i ten LiveLinux. Zatím to bylo ve stavu, že se disk nenačetl ani ve správci disků.