mirekborek

Jak změnit 32bitový OS Win7 na 64bitový?

Mám procesor Intel core i3 který myslím 64 bitů podporuje a mam 8GB RAM
(bez toho abych přišel o data)

Nejlepší odpověď
tforro

Prakticky vše vymazat z disku a nainstalovat 64-bitkový systém+ovlada­če+programy.

Další odpovědi
e1232851@trb

jedině reinstalace na 64bit

sesednizkola

Koupit 64 bitovy windows 7.

Shef

zdravím obvykle,když si koupíte počítač,tak obvykle k němu dostanete instalační CD a už v nabídce instalace máte možnost si vybrat 32 nebo 64 bit verzi,obvykle se staré soubory uloží pod názvem „Windows old“ pokud teda neprovedete přímo formátování,tím pádem data o které nechcete příjít si předem zálohujte na flashku nebo CD neboť při formátování o ně nevratně příjdete :)

McArthur

Při 8 GB RAM a Core i3 by se přechod na 64bit verzi vyplatil, pokud nepoužíváš aplikace vyžadující běh ve 32bit prostředí.

  1. Nejprve si zajisti licenci k Win7 64bit
  • buď jsi ji dostal s počítačem
  • nebo si ji kup
  • cesta za hranou licence je, že si seženeš OEM instalační disk s 64bit verzí a použiješ svůj klíč k 32bit verzi (nemusí fungovat)
  1. Překopíruj všechna svá data mimo disk C, ideálně na externí disk.
  2. Stáhni si ovladače ke svému počítači, které jsou určené pro Win7×64. Nebo alespoň k síťové kartě. A ulož je mimo disk C, ideálně na externí disk.
  3. Spusť instalaci 64bit verze Win7 a ideálně přeformátuj disk.
  4. Nainstaluj všechny své programy ideálně v nových verzích. 32bit verze programů většinou fungují bez problémů.
  5. Překopíruj zálohovaná data zpět do počítače.

Za den to dáš dohromady.