Janula

Jak změním fotku formátu JPEG na JPG??

změna formátu fotek

Nejlepší odpověď
Spiritus

zkus smazat Ečko :D

Další odpovědi
mosoj

Jpg je extense ( koncovka) formátu jpeg. Takže je to jedno a totéž . Rozšířenější je jpg. Jedná se o stejný formát. Některé editační programy umí načítat obě extense.
Pokud Vám program nebere jpeg přepište na jpg. Stále ještě někde přetrvává forma názvu souboru z DOSU 8 písmen a 3 písmena extense. Je to podobné jako u HTM a HTML.

PostApMan

Nejsem si jistý, ale myslím si že se jedná o stejný způsob komprese obrázků, pouze s odlišnou příponou. Obrázky se ztrátovou kompresy mají koncovky .jpeg .jpg .jpe .jfif nebo .jif ale jedná se o stejnou technologii komprese. Více na :
http://en.wiki­pedia.org/wiki/JPEG

Zdroj: en.wikipedia.or­g/wiki/JPEG

anonym

JPE, JPEG a JPG je naprosto ten samy format bez sebemensiho rozdilu, jsou tu jen ruzne koncovky ve jmene ktere ho identifikuji.

A to proto, ze puvodne koncovky souboru smely obsahovat jen 3 znaky a az pozdeji bylo povoleno v novejsim souborovem systemu pouzivat delsi koncovky identifikujici typ souboru. To je jediny duvod proc tentyz format muze mit plnou koncovku jpeg nebo nekterou z jeho zkracenych variant, v drtive vetsine pripadu „jpg“)

Nemusis tedy vubec nic menit ani konvertovat, v pripade nejake nutnosti pak jen staci prepsat koncovku ve jmene souboru.