ivosek2

Jak zlomek převedu na desetinné cislo?

Máme si to za úkol najít na internetu a máme převést zlomek 6/5 na desetinné číslo

Nejlepší odpověď
mosoj

Zlomek je naznačené dělení. To neumíš vydělit šestku pětkou ? Pěkně to v té škole vedete.

Další odpovědi
brillant

DÚ a soutěže zde neřešíme.

Kelt

Zlomek má čitatele a jmenovatele, mezi nimi je zlomková čára, která charakterizuje dělení. Když to vydělíme, dostaneme podíl, vyjádřený desetinným číslem. Vzhledem k tomu, že máš přístup na internet, PC, určitě umíš také dělit.

bolak

Šest pětin je dvanáct desetin, a dát mezi jedničku a dvojku desetinnou čárku zas tak složitý není.

klumprt

Aspoň už se neptá na cigarety 🙂 To mě trochu znervózňovalo 🙂