Stříbrný

Jak zlikvidovat starý nefunkční PC monitor?

Kam mám odnést starý nefunkční monitor?
U nás žádný sběrný dvůr není a okolní města berou pouze od obyvatel s trvalým bydlištěm v daném městě.
Mohu ho odnést do kterékoliv elektroprodejny, když při zakoupení jakéhokoliv el. spotřebiče platíme recyklační poplatky?
Doplňuji:
Michal Kole:
A pokud mi doslouží spotřebič, který si již nechci kupovat nový a za který jsem při koupi zaplatil poplatek, tak ten mohu odevzdat kde?

Případná další diskuse v komentářích

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ano.A mělo by to být bez problémů.Nařizuje jim to zákon.

Další odpovědi:

Zlatý

Pokud nemáte sběrný dvůr v bydlišti, měl by být pro vaše obyvatele určen nějaký sběrný dvůr v okolním městě.
Bližší info musí poskytnout vaše ÚMČ, zákon mu totiž umožnění likvidace pro obyvatele ukládá !!

Zlatý

Zpětný odběr provádí kterýkoliv prodejce. Pokud si účtuje PHE, což ze zákona musí, tak musí i odebírat. Jestli si při tom něco koupíte je nepodstatné. Pokud si vzpomínám, tak všechny obchody v okolí staré spotřebiče berou.

Zlatý

Tom má pravdu, nevím zda to ví nebo to jen nenapsal, ale obchod musí vzít zpět jen tolik spotřebičů, kolik jich nakoupíte.

Nevím zda to platí i tak, zda ty spotřebiče musí být stejný, aby se nestál extrém, že půjdete vracet 1,5 velkou plazmu a koupíte si holící strojek

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Příroda a životní prostředí

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 647
Zlatý beer 514
Zlatý annas 512
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 364
Zlatý www 358
Zlatý marci1 238
Zlatý gecco 206
Zlatý quentos 183
Zlatý venkovan 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.