Hykam

Jak zlikvidovat starý nefunkční PC monitor?

Kam mám odnést starý nefunkční monitor?
U nás žádný sběrný dvůr není a okolní města berou pouze od obyvatel s trvalým bydlištěm v daném městě.
Mohu ho odnést do kterékoliv elektroprodejny, když při zakoupení jakéhokoliv el. spotřebiče platíme recyklační poplatky?
Doplňuji:
Michal Kole:
A pokud mi doslouží spotřebič, který si již nechci kupovat nový a za který jsem při koupi zaplatil poplatek, tak ten mohu odevzdat kde?

Případná další diskuse v komentářích

Nejlepší odpověď
tom004

Ano.A mělo by to být bez problémů.Nařizuje jim to zákon.

Další odpovědi
beer

Pokud nemáte sběrný dvůr v bydlišti, měl by být pro vaše obyvatele určen nějaký sběrný dvůr v okolním městě.
Bližší info musí poskytnout vaše ÚMČ, zákon mu totiž umožnění likvidace pro obyvatele ukládá !!

baghira

Zpětný odběr provádí kterýkoliv prodejce. Pokud si účtuje PHE, což ze zákona musí, tak musí i odebírat. Jestli si při tom něco koupíte je nepodstatné. Pokud si vzpomínám, tak všechny obchody v okolí staré spotřebiče berou.

Michal Kole

Tom má pravdu, nevím zda to ví nebo to jen nenapsal, ale obchod musí vzít zpět jen tolik spotřebičů, kolik jich nakoupíte.

Nevím zda to platí i tak, zda ty spotřebiče musí být stejný, aby se nestál extrém, že půjdete vracet 1,5 velkou plazmu a koupíte si holící strojek

Jiří Sova

V Praze se mi podařilo narazit na výkupnu šrotu, kde vykupují i PC šrot za dost zajímavé ceny, takže jsem tam odvezl vše co jsem měl https://megas­rot.cz/