Wnaty

Jak zlepšit výkon a úsporu počítače s operačním systémem Windows 8?

Ahoj :). Mám otázku ohledně toho, jak zlepšit výkon a úsporu u notebooku s operačním systémem Windows 8.
Počítač mám od ledna, má Intel iCore3 a 750GB HDD. Snažím se o něj pečovat co nejlépe. Programy co nevyužívám odinstaluji, používám CCleaner. Jakmile je možné operační systém aktualizovat udělám to. Obrazovku mám většinou na nejnižším jasu.
Máte nějaké typy, jak uštřit baterii? Nebo jak zrychlit chod systému? Máte nějaké typy co je dobré na/od-instalovat :)?

Nejlepší odpověď
anonym

Kromě toho, co už děláš, v podstatě nic.
Jen jednou za nějaký čas proveď defragmentaci (buďto Win Defragem a nebo si stáhni Defraggler (je zdarma, ke stažení – https://www.pi­riform.com/de­fraggler/downlo­ad/standard ) a hlídej si, by se počítač nepřehříval – např. pomocí Speccy (opět zdarma, ke stažení – https://www.pi­riform.com/spec­cy/download/stan­dard ).
Ještě – k odinstalování toho, co odinstalováváš, používej RevoUninstaller (opět zdarma, ke stažení – http://www.re­vouninstaller­.com/start_fre­eware_download­.html ).
😉
Při přípané instalaci všech programů, které jsem uvedl, odmítni instalaci dalších programů, které jsou ´nabízeny´.

Další odpovědi
Juricaj

Baterii ušetříš nejvíce tak, že notebook nebudeš mít permanentně v zásuvce, nech ji se občas vybít a pak ji znovu dobij. Já jsem ho napájel neustále a tak mi po třičtvrtě roku nevydrží bez adaptéru ani 5 minut.

Vacalvojil

Jak psal mowla..
Doplňuji:
Jo a Revo Uninstaller taky doporučuji ;)