Avatar uživatele
Ales091

Jak zlepšit mluvený projev ?

Zdravím, čím jsem starší (je mi 15) tím víc si všímám že jsem se nenaučil pořádně mluvit a kvalita mého mluveného projevu je minimální, nedokážu se vymáčknout co chci říct, pletou se mi slova, mluvím nesrozumitelně, rád bych tohle řešil s profesionálem ale nevím na koho se obrátit. Děkuju za rad.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? ReHu, orwell, zzzlatokopka před 3270 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzlatokopka

To není jen tvůj problém, ale většiny mladých lidí:-((( Jsou na vině PC, hry, a soc.sítě:-((( Žijete tak nějak uměle, nemáte pořádný kontakt s okolím:-(((

To chce trénovat, každý den sepiš pár řádků na určité téma a pak je přečti nahlas, a pak řekni bez dívání do papíru tak jak si zapamatuješ.

Také učitel/ka JČ ti určitě poradí:-) Je fajn, že to řešíš:-)
Doplňuji:
Tady se na vině podílí i rodiče, maíj hodně práce a s dítětem moc nemluví.

Často to vidím u hodně mladých matek, jejich děti jdou do školy a neumí žádnou básničku:-(((

Upravil/a: zzzlatokopka

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

S nesrozumitel­ností – špatnou výslovností pomůže logopedie.
Neschopnost „vymáčknout se“ by mohla svědčit o malé slovní
zásobě. V tom pomůže četba.

V obou případech to ale bude chtít čas a trpělivost,
bude nějakou dobu trvat, než zaznamenáš zlepšení.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ReHu

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-zlepsit-sve-vyjadrovani

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Caesar chodil ke skále a tam z plna hrdla řval i poslouchal ozvěnu – aby mohl vydávat rozkazy a dokázal manipulovat s davem…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
tyna.ryglova

Nemůže být na vině třeba tréma? Já i když si předem připravím, jak chci mluvit, tak pak mám takovou trému, že se stejně nemůžu vymáčknout. Hodně mi pomáhá, když mám u sebe nějaký talisman https://www.mi­dorini.cz/ , na který se soustředím a tolik nevěnuju pozornost tomu, že mě poslouchá hodně lidí.

před 1751 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek