Jak zkrátit zobák andulce?

Babičce jsm pořídila andulku, přesto že jí už máme více jak 2 měsíce, je stále plachá a všemu se vyhýbá, nechce ani žabinec ale ani sépiovou kost, která andulkám pomáhá zkrátit špičku zobáku. Tam, kde babička bydlí není žádný veterinář poblíž a odchytávat anguku v kleci a jet s ní někam daleko k veterináři, kde by měli i otevřeno je teď složité a andulka už má zobák docela dlouhý. Když hledám po internetu, jak se jim zobák zkracuje, většinou doporučují jít k veterináři, ale když tu tato možnost není, jak by se dal zobák doma zkrátit? Někto tvrdí, že na to stačí kleštičky na nehty, ale nevím jestli to je dobrý nápad. Nebo to něčím obrousit?

Nejlepší odpověď
www

Napoprvé bych to svěřil i já veterináři.
Nebo se u nějakého stav, domluv si buď návštěvu s andulkou, případně se poraď jak postupovat sama. A možná ti půjčí i nástroj 😉
Zkušenost

Další odpovědi
badisko

no normalne klesticky na nehty …:D .nebo ji poridit gritovy papir na dno klece ..:D bude si obrusovat jak zobak.. tak drapky a ten papir se prodava jako navleky na bydilka mam to odzkousene .,..pokud jsi nikdy nestrihala drapky nebo zobak a nevis ani techniku fakt bude nejlepsi zajit alespon napoprve k veterinari aby ti to ukazal …
Papir i navleky na bydilka koupis normalne v chovatelskych potrebach … je to pvrdy papir potazeny jemnym piskem ..funkci to na stejnou jako spmirkovy papir na kov ci drevo ..s tim rozdilem ze s potravou ptak dostava do sebe i kaminky ktere potrebuje k rozmelneni potravy .. …:D…takze tam nemusis mit zadnou mysticku s gritem …:D

anonym

Zkus andulce sépiovou kostí párkrát přejet po zobáku. Možná jenom potřebuje zjistit, proč ji má vlastně v kleci. Příroda je moudrá a já bych vsadila na to, že andulka si nakonec bude schopná pomoci sama.
Doplňuji:
Děti měly andulky i korely. Drápky jsem jim občas zastřihávala, ale se zobáčky si papoušci poradili pokaždé sami.