Athootita

Jak zjistit, že je fotka/obrázek dostatečně kvalitní?

Dobrý den,

potřeboval bych k určité příležitosti vytvořit plakát – s použitém grafického programu jsem vytvořil návrh, teď ale nevím, zda je v dostatečné kvalitě, aby po vytisknutí do formátu A1 či A0 nedošlo k rozmazání, deformaci atd.
Jedná se o soubor TIFF, 1684 × 2384 MPX, 11,4 MB

Děkuji

Nejlepší odpověď
mosoj

Odpovědi na nic , přímo na h .....
Všechno je relativní. Potřebné rozlišení je závislé na vzdálenosti z jaké se na plakát budeš koukat.

Pokud vezmu delší rozměr 2384 px
Tak pro A 0 a jeho delší rozměr 1189 mm bude rozlišení 50 DPI
...... pro A 1 a jeho delší rozměr 841 mm bude rozlišení 72 DPI

Což je na pohled tak od 10 m a více .

Doplňuji:
Tak jsem se trefil. Tady jsou ty pohledové vzdálenosti.

http://www.cat­cut.cz/jak-pripravit-data/pohledova-vzdalenost-a-rozliseni-grafiky/

Další odpovědi
Lamalam

A jaké to má DPI?

huxa

Na A1 je to dostačující, na A0 ne.

anonym

„1684 × 2384“ – spíše není vhodné k tisku na A1 (594×841 mm), o A0 ani nehovoře…
😉
Pro A1 to vychází cca 70 DPi – no, ne, že by to nešlo, ale ne pro prohlížení z blízkosti.
Při tisku nedojde ani k deformaci ani k rozmazání, ale jednotlivé ´pixely´ budou čtverečky o hraně cca 0,35 mm – tedy jasně viditelné.

Dochy

Opravdu záleží na účelu. Některé reklamní plakáty jsou tištěné v ještě horším rozlišení (ze dvou metrů jsoi jasně patrné jednotlivé tiskové body) ale u těch se nepředpokládá, že to někoho bude zajímat. Důležité je aby tisk moc nestál a aby to slušně vypadalo na vzdálenost řádově 10m. Pokud budeš chtít mít plakát, kde lidi z metru budou prohlížet podrobnosti, stačit to nebude.