Avatar uživatele
Inquirer

Jak zjistit, zda jsem v práci užitečný?

Mám dobrou (i když podprůměrně ohodnocenou) práci, která mě velice baví a zároveň je to můj koníček (obor IT). Do úkolu, kterým jsem pověřen, vkládám veškeré úsilí a iniciativu. Mám však velice nepříjemný a vtíravý pocit, že o výsledky mé práce se nikdo nezajímá a jsou všem lhostejné. Např. vedoucí se o můj projekt příliš nezajímá a řeší jej pouze sporadicky (jeho primární náplň práce je řešit klíčový business firmy). V této práci působím necelý rok a mám smlouvu určitou právě do konce tohoto roku a mám obavy, že smlouva mi nebude po vypršení prodloužena. V tuto chvíli se nechci ptát, zda se se mnou počítá i nadále. Máte někdo podobnou zkušenost nebo doporučení, jak toto řešit?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? marci1, da ny před 3151 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Preventivně se zajímat o jinou práci

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

v kulturním světě se to zjišťuje normálně podle vejplaty, ale v čechách si svou užitečnost nejspíš nijak neuvědomíš ..neboj, po třicítce si zvykneš ;q

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Mnohokrát jsem se setkal s tím, že mne práce bavila, ale to neznamená, že jsem vždy zůstal. Proto bys měl promluvit se šéfem, poptat se ho na vše možné na jeho názor atd. Hlavně se ukaž, že máš zájem o jeho práci, přesvědč ho, žse to, co dělá je skvělé a že bys mu v tom mohl pomoci. Pokud ti sdělí potřebné informace a ty odvedeš dobrou práci k jeho spokojenosti, můžeš počítat s tím, že si tě ponechá. Uvědom si, že nikoho nezajímájí tvoje problémy, hlavně ne tvého šéfa, ale on má problémů spoustu. tak mu je pomoz řešit. Dnešní doba je o penězích a za jakou cenu získáš peníze, pokud to není trestný čin, tak je dovoleno všechno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Je to bohužel tak, jak píše „zjentek“. Ve „vyspělých“ státech to poznáš podle výplaty. ☹
http://tn.nova­.cz/clanek/hod­ne-pracuji-a-jsou-porad-chudi-nemci-si-utahuji-z-nasich-platu.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Šidlo

nebudte tam, kde si vás nevážia…to platí nielen v práci…ale hlavne v práci, lebo tam vás platia

prepána, to už je česko na tom tak zle, že ITčkári berú málo peňazí?! (verím, že ste schopný v odbore a prácu vykonávate dobre a poctivo)…nesku­točné…alebo si vy špeciálne necháte skákať po hlave?…nerobte to!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Inquirer

Já nepíšu že si mě neváží, já pouze tvrdím, že mám pocit, že se nikdo příliš nezajímá o to, co dělám. Po hlavě mi nikdo neskáče, právě naopak – mám ve všem naprostou volnost, k výsledku můžu dospět jakýmkoliv způsobem a nemám žádné přesně stanovené termíny. Toto bych jinde neměl. Ovšem když něco dělám a měsíc se nikdo nezajímá v jakém je to stavu, je to dost podezřelé.

před 3151 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Human

Môžem sa spýtať, v akom odbore IT robíš?

před 3151 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Inquirer

Hodnotit užitečnost podle výplaty je TOTÁLNÍ hovadina. Jak mi při této filozofii vysvětlíte, že kripl z VŠ co neumí nic, a po zkušební době bude vyhozen bude brát 35 000, kdežto SŠ člověk co je tam 5 let bere 20 000?

před 3151 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Inquirer

@Kelt Ano, ale přesto že to, co vyrábím by mu těžce ulehčilo každodenní činnost, nemá velký zájem to začít používat a vždy se ohrazuje „nemám na to čas“, „musí tam být nejdřív tohleto a tamto“, atd. Prostě mám pocit, že jsem tam skutečně k hovnu. Na druhou stranu nikde bych neměl takovou volnost a otevřené pole působnosti jako v této firmě.

před 3151 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Inquirer

Nerad bych slyšel „hledat si jinou práci“, protože takto dobrou (i přes nízký plat) neseženu.

před 3151 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek