sowa

Jak zjistit výrobce poravin ?

Na obalech je často uvedeno -vyrobeno v EU, nebo je tam pouze distributor.Např RAMA, nebo Sušená Smetana do kávy, nebo inst. káva.Chci se vyhnout polským potravinám.

Nejlepší odpověď
marci1

Na čárovém kódu výrobku jsou v dolní části čísla. První tři označují zemi, ve které si firma zažádala o registraci kódu, nemusí to tedy vždy být země, ve které byl výrobek vyroben. Polsko má např. první tři čísla kódu 590, Česká republika 859.

Zdroj: http://www.whp­.cz/carove-kody-seznam-zemi-ean-ucc-gs1.html

Další odpovědi
mosoj

Pokud to není na výrobku přímo napsáno tak z čárového kódu to nepoznáš !!!!
Odebírám zboží s čárovým kódem začínajícím 8....... a je to na 100 % zboží z Číny.

anonym

Pokud mohu, nekupuju potraviny s ´anonymním´ výrobcem, nekupuju ani ´řetězcové značky´ – chci ´podpořit´ české producenty a jejich značky. A přiznám se, že nekupuju ani Ramu, ani instantní smetanu nebo kafe.
Jinak – pokud se chceš opravdu důsledně vyhnout „polským potravinám“, musíš kupovat zboží slušných značek (firem), hodně potravin je totiž v Česku (nebo pro český trh) přebalováno.

kablik

Vhttp://www.whp­.cz/carove-kody-seznam-zemi-ean-ucc-gs1.htmlepište

Sowo zkus se tady zorientovat…