Marvan

Jak zjistit typ sprchového koutu??

Mám již přes 10 let sprchový kout a již je dost ošklivý jak vizuálně tak funkčně, různě z něj teče atd…

Výrobní papíry už nemám, takže teď nevím jak zjistit jaký typ to může být. Důležité je co všechno budu potřebovat při výběru nového koutu, protože potřebuji vyměnit pouze skla. Samotná sprcha a sprchová vana ať zůstane.

Děkuji za pomoc

Nejlepší odpověď
briketka10

a co pozvat nějakého staršího
instalatéra co zná řemeslo ten
by možná věděl, který kout by
to mohl být, jinak nevím..
já si všechno schovávám 🙂

Další odpovědi
anonym

V podstatě stačí rozměry vaničky (pokud tedy budeš měnit „skla“ i s jejich upevněním – kotvením).

Foggy138

Ahoj, nedávno jsme kupovali sprchový kout od tohoto e-shopu. http://www.levna-koupelna.cz/ – Zjisti si tvar a velikost vaničky a dej jim vědět. Určitě poradí.
http://www.levna-koupelna.cz/sprcho­ve-vanicky
http://www.levna-koupelna.cz/sprcho­ve-vanicky-ctvrtkruhove
ps. a můžeš si tam stáhnout ten ebook jak vybrat sprchový kout.

Radekvol

Pokud chci vyměnit v koupelně sprchový kout, tak musím koupit stejnou nebo podobnou základnu? Aby to mělo odtokový kanálek ve stejném místě? Aby to na odpad pasovalo?

Mrazek777

Takhle to nefunguje, vždy si s tím můžete pohrát a dotvarovat to pomocí tvarovek. Jestli budete vybírat novou sprchovou vaničku, tak doporučuji se podívat po kvalitním materiálu, který se jen tak nezničí.

Dolezrada

Jak myslíte nezničí? Také potřebujeme doma vyměnit sprchovou vaničku za novou, protože ta stará vypadá opravdu příšerně.

Mrazek777

To je přesně to, o čem mluvím, pokud vyberete kvalitní sprchovou vaničku ze smaltované oceli, která je dost odolná proti mechanickému poškození, tak ji nepoškrábete. Nejde o to, že se to manželce jen špatně čistí, ale v těch rýhách se potom zbytečně usazují bakterie. Pokud byste chtěl poradit, tak mohu doporučit německého výrobce Kaldewei, který k výrobě van, sprchových vaniček i umyvadel používá kvalitní smaltovanou 100% recyklovatelnou ocel. Vůbec nepoužívají k výrobě plasty.

lumikw

Pěkně je to popsáno v tomto průvodci, https://www.a­koupelnyatope­ni.cz/clanky/jak-vybrat-sprchovou-zastenu-mame-zarucene-tipy Doporučuji přečíst i další aspekty výběru.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.