batot

Jak zjistit postup už u vypočítaného příkladu?

Když Azor stojí na psí boudě a Punťa na zemi, je Azor o 70 cm vyšší než Punťa. Když Punťa stojí na psí boudě a Azor na zemi, je Punťa o 90 cm vyšší než Azor. Jak vysoká je psí bouda? Vyšlo mi, že je to 80 ale mám nějaký divný postup… nemohli byste mi napsat, jak to vypočítat? :D děkuji

Nejlepší odpověď
mosoj

Hm šikovná. Oni se také někdy udávají k příkladům výsledky pro tvoji kontrolu postupu.
Obyčejně příklady počítám, ale takovéto triviálnosti ne.

Další odpovědi
SouthMallow

Zkus si tu " matematickou olympiádu " vypočítat sama , možná dostaneš jedničku a postoupíš , ale k čemu ti to bude , když to umět nebudeš , jinak výsledek máš dobře a doporučuji použít rovnici :)

Kelt

Zkus si to nakreslit a popsat co víš a co nevíš. Pak ti to bude zřejmé. Jeden obrázek je prý jako tisíc slov. A když na to přijdeš sama, tak si najdeš i řešení. Matematika je o myšlení. Nepochybuji, že znáš zpaměti nějaké vzorce, ale teď jde o to, jak to použít.

ivzez

Nezkoušej to na nás. Kdybys příklad opravdu vypočítala,
nedělalo by ti problém vypočíst jej znovu.

Navrhni nějaký postup,
zkontrlujeme ti jej.

batot

To ano, výsledek vím ale nevím, jak se k němu mám znovu dopočítat. :)

zzzzz

Co třeba zkusit trojčlenku 🙂

batot

A jak? My ji sice dělali, ale jen s procenty.. Ten příklad jsem počítala hrozně složitě a ten papír s postupem jsem vyhodila…

bolak

tak ho vypočti znova :)