Pantata

Jak zjistit majitele IP adresy…dá se to vůbec?

Dostávám různé e-maily dá se vydírání atd

Nejlepší odpověď
gecco

Maily si vytiskni a přilož k trestnímu oznámení, které podáš.
Další nech na Policii ČR.

Další odpovědi
ChineLin

„Majitele“ zjistíte celkem jednoduše pomocí služby whois. Bude to ale asi nějaký poskytovatel připojení, takže na to se zřejmě neptáte.

Pokud Vás zajímá -uživatel- konkrétní IP, mohl by to vědět právě tenhle poskytovatel, který to ovšem řekne jen Policii, která bude mít příkaz od soudu. Pro Vás tedy přichází do úvahy pouze cesta na služebnu Policie a dál to nechat na nich.

Druhá věc je, že to může být klidně tzv. „sdílená“ adresa, kterou používá celá firma, nebo půlka sídliště najednou (volných adres je málo, jsou drahé) … případně nějaká wifi v kavárně nebo na jiném veřejném místě.

ptáč

Částečně ano i ne. Máte něco společného se slavným malířem? Pak by tohle mohlo být vodítkem. Ale důkladnosti se meze nekladou. Jestli vám píše, udržujte kontakt. Častá slovní spojení v emailu prostě zkopírujte a vyhledejte na webu. Jděte krok za krokem. Jinak potom pomůže policie, zrovna před 14ti dny do Ostravy přivezli nejrychlejší počítač. Ten je určen k vyhledávání zločinců a k rozšifrování emailů i souborů na českých úložištích.

Pepa25

Přes služby typu whois se dá zjistit ledacos, ale bez pomoci poskytovatele se pravděpodobně dostaneš k tomu, že je to někdo, kdo má UPC nebo T-Mobile a to je vše (zkusit to ale můžeš).