Jak zjistit kolik tun smetí je na oběžné dráze a kdo to uklidí?

Jsou tam staré sputniky od roku 1957 a další smetí ze srážek věcí postavené lidmi. Časem se musí oběžná dráha hrozně zaplnit.

Odpovědi
mosoj

Ona také zaplněna je. Tuny se znají poměrně přesně. Problém je jak s úklidem. Ne že by to dnešní stav techniky nedovoloval, ale je to drahé a nikdo to nechce platit. Jednou se to ale vyhrotí !!! Nebo to uklidí sama příroda třeba již letos.

anonym

mosoj, oni rozdělují na nižší a vyšší oběžnou dráhu. Na té nižší už začíná problém. Po světě jsou různé měřáky, které sledují smetí, ale jen od velikosti 5 cm. Každí vesmírná loď má na oknech ďubky jako od propisky.

mosoj

Jo, jo. Určitě se to za čas vyhrotí. Někde jsem již viděl několik možností jak na to. O těch malých kouscích vím. Nechtěl jsem to rozebírat do podrobna. Tento server za tu práci nestojí.
Do nějakého rozměru jsou to schopni zachytit na radaru a varovat orbitální vesmírnou stanici. Několikrát již museli kosmonauti do záchranného modulu. Co kdyby.