AnnieAnnie

Jak zjistit,jestli mě kluk chce, když jsem odmítla jeho nejlepšího kamaráda a myslím, že mu nechce ublížit?

Doplňuji:
Jsme trojice já, kamarád a kluk, kterého chci. Problém je, že jsem stydlivá a bojím se odmítnutí.

Nejlepší odpověď
Damiana

Já tomu rozumím tak, že myslíš, že kluk, který se ti líbí by mohl brát ohledy na tebou odmítnutého kamaráda, a aby mu to nebylo líto, odmítne tedy zase on tebe.
No to je těžké. Tady nejde ani tak o to, co chceš ty, jako spíš o to, jak se zachová vyhlédnutý objekt. Je to na něm, komu dá přednost – jestli přátelství nebo lásce. Pokud o tvé náklonnosti ani neví, zkus ho někam pozvat s tím, že od něj potřebuješ s něčím pomoci nebo poradit (na to mužské pokolení zaručeně slyší) a až bude vhodná chvíle a vy se uvolníte, lehce přehoď téma na kamaráda. Že jsi ho nechtěla ranit, ale že nemůžeš přece dávat šanci někomu, když máš ráda jiného. Pokud začne vyzvídat, nenápadně naznač, že je možná blíž, než si myslí… Dál už je to na něm. Pokud jsou jeho city k tobě stejné jako tvoje k němu, dá pravděpodobně přednost lásce a kamarádovi to určitě nějak vysvětlí.

Další odpovědi
anonym

Všechny odpovědi mají něco do sebe. Jste skutečně trojúhelník, jenže kluci to nejspíš nevědí. Nic se nedozvíš, pokud budeš čekat. Problémy s láskou měl nebo má každý člověk. Osvědčilo se být upřímná a nenechávat druhou stranu v nejistotě. Zkus s
Tvým klukem promluvit o tom, co se stalo mezi Tebou a kamarádem. Zkus zjistit, jestli by s Tebou nešel třeba do kina. Nebo kamkoliv jinam. Bude Valentýn, tak snad na něco šikovného přijdeš. Zbytečně však neotálej a nestyď se. Pryč jsou doby, kdy se muselo čekat, až muž osloví ženu a pozve ji na rande. Hodně štěstí.

Hlada

Chtělo by to upřesnit, jestli jste dvojice nebo trojice.

venkovan

Možná by bylo i od věci říci na rovinu tomu odmítnutému kamarádovi, jakým směrem tě táhne tvé srdce dřív než té srdeční záležitosti. Některý kluk to zvládne lépe touto cestou, než když potom zjistí, že jeho kamarád chodí s dívkou která ho odmítla. Může to potom být i dost nepříjemné pro jejich kamarádství – tak jak píšeš.