leporela22

jak zjistit jestli je OS originální?

Dobrý den koupil jsem si notebook kokrétně Acer 5553g a v inzerátu je napsané že je originální Operační systém Windows 7 ultimate ale zespod notebooku je nálepka windows 7 home premium ale ultimate tam nalepka není ale tváří se že jsou originální tak šlo by nějak zjistit je li Win 7 ultimate original nebo nějak vrátit tu Win 7 home premium zase na zpět??

Odpovědi
jáára

tak to asi nebude legální systém.
máš možnost přeinstalovat na W7 HP nebo to ignorovat
Doplňuji:
testem legálnosti prochází každý kradený systém, takže tomu nevěř ani za mák

cochee

Legálnost Windows si můžeš sám prověřit pomocí programu MGAdiag.exe. Je to oficiální utilitka od Microsoftu, tedy žádná levárna. Googli a stáhni. Mluví ale bohužel anglicky. Spouští se s administrátor­skými právy, po stisku Continue chvíli chroustá a pak vyplivne výsledek; na záložce Windows hned první položka Validation Code: – je-li nula, Windows prošel testem legálnosti.