Zlatý

Jak zjistit informace o kriminálních činech?

Je nějaká možnost, jak legálně zjistit, jak dopadlo vyšetřování nějakých kriminálních činů? Kupříkladu na jaře mě jakožto pražskou, co moc ráda chodí do přírody sama, docela zaujalo tohle: http://aktualne.centrum.cz/… . Ale od té doby se po tom zavřela voda a v médiích se už nic neobjevilo (aspoň co vím). Dá se o takových případech zjistit něco víc, nebo to prostě policie z různých důvodů nepustila ven a nedovíme se nic?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nedá se.
Nemáte přístup ke spisu.
Pokud informace nebude zveřejněné široké nebo odborné veřejnosti, nemáte legální možnost zistit, jak případ pokračuje.

Další odpovědi:

Zlatý

Mám pocit, že studuješ novinařinu, tak bych se zkusil zeptat coby novinářka na policii.
A v Šárce se najde věcí, občas i spadlý skalolezec, šmírák apod. Takže asi dvě těla následně nebyla mediálně zajímavá.

Bronzový

Sám jsem tím byl překvapen, ale někdy se lze dozvědět leccos zajímavého přímo z webu policie. Je to ale jak v kterém regionu, záleží to dost na nasazení jejich tiskového mluvčího. Pro tvůj region doporučuji sledovat / prohrabat se stránkou ad odkaz.

Zdroj: www.policie.cz/sprava-hl-m-pra hy-zpravodajstvi.aspx

Pokud ještě není případ uzavřen, tak se nic na 100% nedozvíš. Poté co najdou vraha / jestli ho najdou /, tak se o tom určitě dozvíš z médií až bude souzen. Tohle médiím jistě neunikne ! Musíš si počkat tedy.

Diskuze k otázce

Zlatý

Terryle

Arygnoc: to jsem tušila...

Venkovan: to jo, ale to bych k tomu potřebovala akreditaci a rozepsanej článek - ohánět se statutem novináře (i když by mi to nedalo nic, kromě pro mě zajímavý informace) mimo výkon povolání mi nepřijde úplně fajn. Ale právě tenhle případ mě fakt zarazil - i když najdou spadlýho horolezce, napíše se pak většinou, že zemřel asi tehdy a tehdy na následky takovýho a takovýho zranění a je to vyřešeno. Za tímhle se zavřela voda a už ani slovo. No, kdoví, co to bylo.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.