pas

Jak zjistit či změnit codec

Dobrý den. Film ve formatu AVI mi v počítači hraje, po vypálení však v dvd přehrávači už nikoliv, někde jsem četl, že zato může codec. Můžete mi prosím poradit jak to vlastně je ? Dá se i codec přeformátovat ? Za tipy a rady předem díky

Odpovědi
gecco

Stáhni a nainstaluj si FormatFactory – http://www.pcfre­etime.com/ (například) a koukni se na to .avi – případně překonvertuj (změň kodek na takový, který tvůj přehrávač zná). Problém ale může být i třeba v nevhodném rozlišení či fps (to vše to FF ukáže).
Kodek – softík, který řídí KOdování a DEKodování videa (v tomto případě); to že je soubor .avi není až tak podstatné (resp. do .avi lze ´schovat´ leccos).

pas

Díky, a jak zjistím stávající kodek ?

gecco

  • spustíš FF a v levém ´sloupci´ si vybereš třeba Vše do AVI (za předpokladu, že ten tvůj přehrávač umí .avi
  • pak Přidat soubor a vybereš to patřičné video a načteš je
  • pak zvolíš Parametry výstupu (zobrazí se ti aktuální) a nastavíš si takové, jaké pro ten přehrávač potřebuješ
  • spustíš konverzi