PiskotCZ

Jak zjistím, že procesor nebo grafická karta sedí k mému PC?

Opravdu by mě to zajímalo. Mám totiž takzvaný starý ‚šunt‘ co stojí za starou bačkoru :D Ale bojím se že když si koupím nový díl, že nebude pasovat.

Nejlepší odpověď
Dochy

No souhlasím s Beerem a Mowlou, ale:
Pokud opravdu chceš zjisti co se s tím dá ještě dělat, tak hlavně zjisti jakou máš základní desku. Tam se dozvíš, jakou máš patici pro CPU a jaké modely pro tuto patici základní deska podporuje. Pak se můžeš poohlédnout, jestli něco použitelného neseženeš.
Stejně je to i s graf. kartou (zjisti port )

Další odpovědi
Beer4Real

To se ti vůbec nevyplatí kupovat cokoliv nového drahého do takového šuntu.
Budeš shánět jeden komopent aby byl kompatibilní se starou základovkou která ani nevyužije potenciál graf karty a stejně zbytek soustavy bude furt stát za prd.

Je to zráta peněz, já bych do toho nic nedával a buď si sám něco kompletně postavil nebo koupil fungl nový pc ;)

anonym

Je to přesně, jak píše Beer4Real – postav si nový stroj (tím se i něco naučíš) a na postupnou rekonstrukci starého se vykašli – ten si nech na experimenty, video a net…
😉