Michal8_

Jak zjistím, že někdo zneužívá mé údaje z OP ?

Nedávno jsem ve městě, v celkem dost podnapilém stavu, v pátek večer ztratil peněženku. Asi po hodině jsme zjistil, že jí nemám a tak jsem se vrátil k místu kde jsem si myslel, že bych jí mohl nechat. Byla tam partička mladých lidí asi 20 let a tak jsem se jich zeptal a řekli mi že jí tu našli a položili jí tamhle do rohu.Bylo v ní vše (občanský průkaz, řidičák, platební karta, legitka, kartička pojištěnce, ale ani koruna v ní. Jenže měl jsem fakt upito, že jsem si nepamatoval ani kolik mi zbylo tak jsme to neřešil. Jde mi o to, jestlti si náhodou neopsali rodné číslo atd, aby ho mohli zneužít k nějaké půjčce, nebo podobným věcem. Ikdyž vypadali celkem přátelsky a někdy kolem půlnoci jestli je tohle napadlo to vážně netuším. NErad bych aby mě za pár týdnů, měsícu nebo let naháněl exekutor s nějakým dluhem. Co si o tom myslíte ?

Nejlepší odpověď
Funna

bohužel, to zjistíš, až se něco nepříjemného stane, dřív ne, protože jak chceš zkontrolovat všechny instituce, kde se dá tohle využít…ale jen číslo občanky je obvykle nanic, musíš ji předložit, pokud něco chceš…to kdybys tu občanky neměl a někdo se s ní prokazoval, tak by to bylo horší, ale to bys zase měl doklad od policie, že jsi ji ztratil…to já bych se spíš obávala opsání čísla z platební karty, nevím, co máš za banku, ale některé nepožadují ani ověřovací SMS, pokud něco platíš…ale to bys už asi poznal, že ti někdo sosá konto…