MonkeyKing

Jak zjistím, že mail byl přijat, přečten?

Zjistim nějak na Gmailu, že odeslanej mail byl přečten?

Nejlepší odpověď
gecco

Ne, s jistotou to nezjistíš…

Další odpovědi
anonym

Gmail nepoužívám, ale (snad) každý poštovní klient umí odeslat žádost o potvrzení doručení (odesílá server) a přečtení (odesílá cílový klient, uživatel může volbu vypnout). Obě zprávy mohou být cestou filtrované a zahozené.

anonym

Pokud máš Seznam, je tam políčko, ale ne vždy se tak dozvíš, zda ho adresovaný otevřel, natož přečetl.

Dochy

Potvrzení o přečtení zpracovává emailový klient adresáta. Obvykle záleží na nastavení nebo se klient ptá adresáta zda chce potvrzení odeslat.
Potvrzení o doručení je záležitostí mailového serveru. Mám pocit, že zpravidla odesílá jen v rámci korporace, ale bez záruky…

Pro obojí je podmínkou, že v e=mailu zvolíte možnost požadovat potvrzení o doručení/přeč­tení.

Další možností (ne zcela korektní, ale používanou) je do těla mailu vložit nějaký objekt na vašem servru. Zpravidla obrázek. Pak můžete zjistit že někdo daný obrázek stáhnul. Předpokládá to ale právě to načtení obrázku při zobrazení mailu, což je zpravidla také volitelné.

anonym

Barboši,on se ptal na Gmail.