DusanOrlik

Jak zjistím,že dopis který jsem odeslal přímo na poštu došel příjemci?

Zdravím,v pondělí 22.4. jsem odeslal jedné holce obálku a do jsem dal balíček kapesníků (uvnitř byla 100 koruna papírová)a odeslal osobně na poštu.V ten den jsem odesílal 4 obálky,z toho tahle jedna údajně nepřišla,alespoň mi to tvrdí kámoška.A taky ona mi naoplátku 20.4 prý odeslala obálku s plakáty,za ktteré jsem je vlastně kupoval.No ale mě nic nedošlo.A je mi to dost podezřelé.Můj dotaz: Dá se nějak zjistit,zda ta obálka byla doručena?abych měl jistotu,kámoška mi přece může lhát-to si taky myslím! Prosím o odpověď,nevím co dělat ?? :(

Nejlepší odpověď
quentos

Mám obavu, že pokud zásilka nebyla odeslána doporučeně, zjistí se to dost těžko (za doručení obyčejných zásilek v pořádku adresátovi pošta vlastně ani neručí a nelze uplatnit nárok na náhradu). Alespoň poučení propříště – kdykoli posíláte v obálce peníze (což už tak je rizikový způsob přepravy peněz), posílejte je vždy doporučeně.

Další odpovědi
Drap

Pokud jsi posílal obyčejně, tak se to zjistit nedá. Posílat peníze v obyčejném dopise je nerozum.

I_hate

Když bych musel posílat peníze poštou, použil bych poštovní poukázku C.

(Pokud to jde, posílám peníze internetovým bankovnictvím.)

Zdroj: http://www.ces­kaposta.cz/cz/sluz­by/penezni-sluzby/cr/postovni-poukazka-c-id257/

sowa

Přímo z pošty je možné poslat dopis s doručenkou. Po doručení ti přijde na tvou adresu zpět lístek, že dopis byl doručen.