Bronzový

Jak zjistím,že dopis který jsem odeslal přímo na poštu došel příjemci?

Zdravím,v pondělí 22.4. jsem odeslal jedné holce obálku a do jsem dal balíček kapesníků (uvnitř byla 100 koruna papírová)a odeslal osobně na poštu.V ten den jsem odesílal 4 obálky,z toho tahle jedna údajně nepřišla,alespoň mi to tvrdí kámoška.A taky ona mi naoplátku 20.4 prý odeslala obálku s plakáty,za ktteré jsem je vlastně kupoval.No ale mě nic nedošlo.A je mi to dost podezřelé.Můj dotaz: Dá se nějak zjistit,zda ta obálka byla doručena?abych měl jistotu,kámoška mi přece může lhát-to si taky myslím! Prosím o odpověď,nevím co dělat ?? :(

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Mám obavu, že pokud zásilka nebyla odeslána doporučeně, zjistí se to dost těžko (za doručení obyčejných zásilek v pořádku adresátovi pošta vlastně ani neručí a nelze uplatnit nárok na náhradu). Alespoň poučení propříště - kdykoli posíláte v obálce peníze (což už tak je rizikový způsob přepravy peněz), posílejte je vždy doporučeně.

Další odpovědi:

Zlatý

Pokud jsi posílal obyčejně, tak se to zjistit nedá. Posílat peníze v obyčejném dopise je nerozum.

Pokročilý

Když bych musel posílat peníze poštou, použil bych poštovní poukázku C.

(Pokud to jde, posílám peníze internetovým bankovnictvím.)

Zdroj: http://www.ceskaposta.cz/cz/sl uzby/penezni-sluzby/cr/postovn i-poukazka-c-id257/

Pokročilý

Přímo z pošty je možné poslat dopis s doručenkou. Po doručení ti přijde na tvou adresu zpět lístek, že dopis byl doručen.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.