Jak zjistím, zda má moje dítě hudební sluch?

Myslím, že se na opakování melodií mé 4 leté dítě docela „chytá“. Znamená to tedy, že má dcerka hudební sluch?

Odpovědi
petka

Zřejmě to znamená, že má hudební sluch, ale nemusí to znamenat, že umí zpívat!

anonym

nemusí to znamenat, že má hudební sluch.. opakování melodií zvládá každá (pobrukování písniček apod.). Pokud chcete zjistit skutečně, jestli má hudební sluch, zkuste audio testy a nebo nějaký hudební nástroj..

mamka Zlatka

Z me osobni zkusenosti mohu napsat, ze kdyz jsem byla mala moje babicka, dlouholeta pedagozka mi od malicka zpivala. Mela jsem k hudbe blizko a hudebni vlohy take, protoze i muj otec je hudebne nadany, takze se to dalo predpokladat, ze se geny projeci. Kazdopadne, kdyz jsem si zacala broukat, bylo mi cca 5 let a mi rodice me vzali do lidusky, kde si me pani ucitelka vyzkousela, dala par akordu, nechala me zaintonovat a kdyz videla muj tempremanet, rekla mym rodicum at prijdeme zarok. Ze hudebni sluch mam, ale nemam zatim disciplinu pro vyuku.
Proto doporucuji navstivit specialistu, ktery ti poradi.

Zdroj: mumteaching.com