Iw@

Jak zjistím uraz křečka zaviněný kočkou?

Mám krecka a kocku. Mikes nikdy nechytil mys ani nic takovyho (je to domaci kocka ktera je venku jen na voditku) jenze pred par dny sem musela jit neco udelat a privazala mikse k lavicce. Kdyz sem odchazela tak jeste lezel sam kdyz sem prisla mel u sebe sykorku napul sezranou. Dneska lezel miki u me a Skippy normalne behal po posteli pak Skypp prisel ocuchal mikiho jako jindy a mikes po nem vijel skypp zapiskal a mikes ho pustil odvedla sem mikese a prohlizela skyppa nic nikde nema zadny kousnuti ale boji se me ruky a porad chce byt v koute. Kdyz sem ho dala do klece dala sem mu bananek on prisel opatrne ocuchal a utekl zpatky to neni normalni on je desnej zrout … jak ziskam zase jeho duveru a pomuzu mu od strachu ze me ? mikese uz nikdy k nemu nepustim ani kdyby mikes byl v kleci a skyppy taky v kleci jiny nebo kdyby mel mikes nahubek nikdy
Doplňuji:
Bananek suseny vim ze zvirata nemuzou cokoladu a mikes tu sykorku chytil behem 3minut a brala sem ho pak na veterinu protoze mu vadi maso muze jen granule

Nejlepší odpověď
NikkiHeat

Nejspíš bude lepší ho vzít na veterinu. My nejsme schopni posoudit rozsah možných zranění. Každopádně nechápu proč dáváš dohromady křečka s kočkou. Taky nerozumím " dale jsem mu banánek " …to jako banánek v čokoládě? Nevíš že se zvířatům čokoláda nedává…neumějí rozložit cukry tak jako lidé a může je to zabít. Kočka na vodítku by ti venku taky neměla požírat na co přijde (sýkorku).
Doplňuji:
Dobře ale i tak ho vem na veterinu…může mít zlomenou nějakou kostičku, nebo vnitřní zranění. Snaž se je nedávat k sobě, je to přece jen kočka která chytá a žere myši či křečky.

Další odpovědi
anonym

Kočka je prostě šelma a křeček hlodavec…
I když vodíš kocoura na vodítku, neznamená to, že nevyužije příležitosti projevit svoje přirozené pudy. Je to jeho instinkt a kočku těžko vycvičíš…
Venku nespouštěj kocoura z očí aby nelovil a nežral užitečné ptáčky (a event. aby nechytil nějakou nemoc od volně žijících zvířat) a doma ho ke křečkovi nepouštěj navolno a bez dozoru. Buď ráda, že to křeček přežil, bude asi „jenom“ požvejkaný a v šoku.
Na druhou stranu bych na tvém místě byla ráda, že mám docela „normálního“ kocoura a ne nějakého zdegenerovaného kocoura, co údajně může jen granule
a vadí mu maso. Docela bych předpokládala, že to o tom masu vám řekl veterinář a kupujete speciální granule přímo u něj 🙂
Zkuste BARF a třeba kocour přestane toužit po masíčku tak syrovém, že ještě dýchá!

Shade

http://swling­.com/blog/wp-content/upload­s/2011/12/Rat­hbone.jpg

iceT

Křeček bude v šoku,že se jej kočka pokusila sežrat,proto nechce nic jíst a drží se v koutě.Jsem jednou takto nechtěně povalchovala kotě a vypadalo,že je na umření a veterinář mi řek,že je to normální,že se tak zvířátka v šoku chovají.A taky je největším nesmyslem dávat po takovém zážitku zvířeti jídlo.Je to stejné jak u lidí,není ti dobře,nemáš chuť na jídlo a až se ti uleví,tak se najíš.Stejné to bude u mazlíčků.