martin14

Jak zjistím proud?

Zadání příkladu je: Jaký proud prochází pájkou o příkonu 200 W, je-li připojena ke zdroji napětí 220 V.

Jak zjistím proud, jestliže vím že příkon je 200 W a napětí je 220 V.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Úvaha o elektrickém výkonu

elektrický výkon je vzorec napětí krát proud (P=U*I) vyjádření neznámé ze vtzorce = I =P /U takže 200 W / 230 V je 0,869 A

Problém bude ještě v tom, že se jedná o proud střídavý, kde je ještě veličina zvaná účiník, který pro domácnosti je 0,95 a ještě hraje roli veličina zvaná účinnost.

Další odpovědi
sevos

Ohmův zákon.
Doplňuji:
Snad chodíš do školy.

Mapel

To je základní abeceda. Ať se na mě Michal nezlobí, ale pokud tazatel nezná takovouto triviálnost, tak mu motat hlavu nějakým účiníkem je úplně zbytečné, to totiž nepochopí už vůbec.