chciodpoved

Jak zjistím, kolik mě stojí nabití mobilu? Je na to nějaký vzorec?

baterka na mobilu :
3,6 V
930 mAh
3,3 Wh
nábíječka má téměř nečitelné údaje – popřípadě dodám.

Doplňuji:
Bydlím v nájmu, jaký je v bytě nastaven tarif nevím. Zkusím zjistit od bytného pro cenu za 1 KWh.

Odpovědi
anonym

K úplnému nabití je potřeba cca 3,3 Wh (pokud nabíjíš jen částečně vybitou baterii, pak ´platíš´ jen tu poměrnou – vybitou, část kapacity).
No – a kukni na vyúčtování elektřiny (nebo si je nech od rodičů ´přeložit´) – kolik stojí 1 kWh.
Zbytek snadno dopočítáš.
😉

mosoj

A kolik tě stojí 1 KWh . Bez toho to nejde konkrétně spočítat !!!
Doplňuji:
Tak vidím, že to myslíš vážně, ale opravdu to nestojí ani za ten výpočet. Když budu předpokládat že platíš 5 Kč za 1 kWh a spotřebuješ tu tabulkovou energii 3,3 Wh. Tak pro nabití je třeba 3,3 * 1,2 = 3,96 Wh, Účinnost nabíječky také není 100 % . Když budu počítat že účinnost nabíječky je 90 % tak ještě 3,96 *1,1 = 4,356 Wh = 0,004356 kWh.

0,004356 * 5 = 0,0178 Kč. Takže jedno nabití tě vyjde na cca 2 haléře !!!!!!!

Tudy cesta k úsporám asi nepovede.

Dochy

Spočítal jste 3,3Wh kapacita baterky. účinnost zdroje a měniče pro nabíjení si klidně lajznu od oka na 50% (bude někde mezi 20 a 70), takže spotřeba ze sítě 6,6Wh. Cena elektřiny obecně bude někde mezi 5 a 10kč za kWh, vezmeme pesimistický odhad 10kč. Z toho mi vychází asi 7 hal za jedno plné nabití mobilu. (Bacha, jde o odhad. S vysokou mírou pravděpodobnosti to bude mezi 3 a 15 halíři)