Semtex cool

jak zjistim kolik je 280g v hrkach kdyz nemam vahu

Doplňuji:
jak zjistim 280g mouky v krnkach

Nejlepší odpověď
carpediem

😁 čeho 280g??? Rtuti? Vody? Čeho?

Pokud je to třeba mouky, tak balení má kilo, takže to bude něco víc než čtvrtka balení:-)

Nebo pak jinej recept, třeba hrnkovej:-)

Další odpovědi
klumprt

Taky by se dalo kilo rozdělit na dvě stejné hromádky, pak jednu z nich zase na dvě a máme 250 g. Pokud chci těch 30 g co nejpřesněji, tak dělím dál na 125; 62,5 a 31,25 g.

ivzez

Jak moc přesně to potřebujete?
280 g je čtvrt kila a kousek.

Z plného sáčku mouky/cukru/soli odsypte cca čtvrtinu.
(U načatého sáčku.se to bude odhadovat hůře.)

redy

Určitě máš doma odměrku na ní sou risky a máš to

Děda Louda

Nahrkej 280 g a je to.

bolak

Já sem to dělal takhle, vzal jsem si 2 igelitový sáčky, do jednoho jsem dal 0,28l vody, zavřel ho, privázal na jeden konec provázku, na druhý konec přivázal druhý igeliťák s menším otvorem zezhora na přisypávání mouky. Pak si udělá rysku přesně na středu provázku a ten zavěsíš na tužku. Pak už jen přisypáváš mouku dokud se nestane že sáček s moukou nepřeváží sáček s vodou.

Druhá možnost je pak lavor s vodou po okraj, uvnitř většího lavoru prázdnýho, a na vodu (po okraj) umístit nádobu do který budeš přisypávat mnouku do tý doby než do prázdnýho lavoru přeteče 0,28l vody.