Lamička

Jak zjistím jaký rozměr větráčku se mi vejde do skříně od PC ?

Otázka je jasná
Doplňuji:
jo dík všem :D

Nejlepší odpověď
bolak

U těch ventilátorů bejvá většinou napsaný, na jaký typ socketu to je. Pokud by to tam přece nebylo, tak úplně nejjednodušší bude (něž nějaký měření) když si dojdeš do krámu a řekneš prodejci že máš tu a tu desku on ti rovnou řekne ze kterejch větráků máš na výběr.
Nebo pokud si to objednáváš přes internet, tak si jich vyber několik a prodejci napiš email, kterej z nich je kompatibilní.

Doplněno: Aha, do skříně, tak už zas odpovídám na něco jinýho. Noale mazat už to nebudu, ať je aspoň vidět jak sem blbej.

Postup bude ale stejnej :) zjistíš si jakej máš typ skříně a zeptáš se na obchodě, pokud ti to nejde s pravítkem.

Další odpovědi
www

Naprosto jasná.
Takže buď se podíváš na rozměry zařízení (podle typu) na net, nebo otevřeš skříň PC a změříš.
Snad je jasná i odpověď 😉
Nevíš-li ale jak zjistit osazení svého počítače a tím i typ větráčku, musí otázka znít jinak 😁

kenyrts

Bedna počítače je jakási kostra na kterou se připevňují jednotlivé komponenty počítače: základní deska, harddisk, disketová mechanika, CD ROM mechanika atd. Bedna také obsahuje zdroj napětí, kterým se počítač připojí k elektrické síti (220V/50Hz). Ze zdroje je vyvedeno několik napájecích kabelů s upraveneným zdrojem stejnosměrného proudu, pomocí kterých se napájí základní deska, disketová mechanika, harddisk a další zařízení uvnitř počítače, které potřebují zdroj energie, také může být ze zdroje napájen monitor. Cena bedny se pohybuje od jednoho do třech tisíc korun. Podle tvaru bedny rozlišujeme typy:

slim
desktop
mini tower
middle tower
big tower

dle rozměru Vaší case se pořídí větráček

Zdroj: http://www.si­bl.cz/skripta/k4­.htm

lexx

Ty větráky bývají dva, jeden na zadní stěně, je zakrytý mřížkou a změř vzdálenosti montážních otvorů (jsou 4) a druhý chladí uvnitř přímo procecor, ten je dán typem základní desky Tvého PC. V prodejně poradí.

Hlada

Změříte rozteč děr a podle toho koupíte ventilátor.
Nejpoužívanější ventilátory a rozteče děr:
80×80 > 71,5 mm
92×92 > 82,5 mm
120×120 > 105 mm