taxio

Jak zjistím frekvenci?

jak zjistím frekvenci počítače abych si mohl koupit grafickou kartu? všude je totiš napsaná nějaká frekvence (na grafických kartách)a já nevím jakou mám aby si koupil tu správnou grafickou kartu
Doplňuji:
myslím MHz. potřebuju vědět jakou si koupit vůbec se v tomhle neviznám a potřeboval bych novou grafickou kartu.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Grafická karta musí pasovat do PCI Exprex x16 slotu

na frekvenci se kouká u RAMky.

Můžete napsat přesněji jakou frekvenci myslíte ?

Grafická karta je svým způsobem počítač v počítači, je tam frekvence GPU (grafický procesor) a operační paměť na grafické kartě (obdoba RAM)

MHz je jednotka ve které se frekvence měří.

Tyto hodnoty nelze porovnávat mezi výrobci, dokonce ani ne mezi jednotlivými modely.

Jakou máš základní desku a jakou kartu si chceš koupit. Důležitá je kompaktibilita u PCI Express x16 slotu a jeho verzi