jwood

Jak získat zpět věc, která je psaná na jinou osobu, ale mnou placená?

Před nedávnem jsme s přítelkyní zajeli koupit os. auto. Vzhledem k tomu,že jsem měl exekuci,bylo auto napsáno na přítelkyni. Musím podotknout,že se auto kupovalo za mé peníze. Teď už exekuce pominula a byl bych rád,kdyby se auto přepsalo na mne,ale to přítelkyně odmítá s tím,že je její a vlastně jí ještě dlužím,protože mě musela živit po dobu výkonu exekuce.

Nejlepší odpověď
klumprt

Nechat se odsoudit za přečin poškození věřitele podle § 222 trestního zákoníku. Pravomocným trestním rozsudkem pak argumentovat v občanskoprávním sporu o auto.

Další odpovědi
tforro

Nezbývá, než se soudit. A především věrohodně prokázat, že peníze byly vaše, což pokud jste byl v exekuci může být docela dost velký problém. Výpisem z banky, že jste vybral v bankomatu ze SVÉHO účtu můžete prokázat, že za ty peníze se auto koupilo. Běh na dlouhou trať. Soud bude trvat 2–3 roky s nejistým výsledkem a rozmyslete si, co vlastně chcete. Získat vlastnictví auta, ze kterého může tou dobou být už pastouška, nebo finanční náhradu ve výši kupní ceny vozu.
A pro příště si pamatujte, na osoby, s jimiž jste v milostném vztahu se nic nepřepisuje ani si na sebe nic nenechejte psát.(auto, nemovitost, půjčka,pojištění, energie) Do budoucna je zaděláno na problém.

led

Pokiaľ nemáte doklad o tom, že na kúpu auta boli účelovo použité vaše peniaze za vopred stanovených podmienok (v čase vašej exekúcie je to ale finančný podvod), máte smolu aj na peniaze, aj na „priateľku“.