Lucecita

Jak získat zpět své výplatní pásky?

Před týdnem jsem v práci dala výpověd,samozřejmě zaměstnavateli se to nelíbí a proto dělá co muže aby mě to znepříjemnil,po­čínaje neproplacením dovolené do doby než on bude chtít a o vyrovnání na daních ani nemluvím.Chtěla bych zjistit jestli vubec mám právo na vrácení daní,jsem matka s dvěma dětmi,ale za dva roky jsem neviděla ani jednu svoji výplatní pásku,tak co s tím?

Odpovědi
LuciJe

Nejprve požádejte o výplatní pásky zaměstnavatele. Má podle § 142, odst. 4 ZP povinnost Vám pásky vydávat. Pokud by odmítl, obraťte se na právníka na úřadu práce.

Pokud Váš příjem plyne pouze od tohoto zaměstnavatele, měl by Vám zpracovat roční zúčtování daně. Další možností je podat si daňové přiznání, ke kterémuVám opět zaměstnavatel musí vydat podklady (MUSÍ, ať chce, nebo nechce).

fortin

Kdyby Vám nevyhověl, Inspektorát může udělat kontrolu v jeho administrativě. Nebylo by to pro něj levné.

Zdroj: http://search­.seznam.cz/?q=in­spektor%C3%A1t+b­ezpe%C4%8Dnos­ti+pr%C3%A1ce&mod=f