praliness

Jak získat zpět srdce dítěte ????

Dobrý den.
Prosím o radu či váš názor.
Manželství trvalo 7 let. Poté rozvod. Důvodem podnikání a dluhy. Syn měl tehdy 7 let. Do jeho 11 roku jsme se co 14 dní stýkali. Pak jsem byl nucen odstěhovat se do jiného města a následně oslepl. Matka mne dlouhá léta před synem pomlouvá. Ten nekomunikuje, nemá zájem. Píši e-maily a sms už 10 let. Prosil vyučující o zprávy o synovi…. Nyní má syn 20 let, ještě studuje a situace je stejná. Odpoví na desítky mých zpráv formou jedné sms 2× za rok. Mám svoji snahu vzdát? Mám čekat, jestli s věkem snad dojde rozumu? Mám bojovat? A když, jak?
Děkuji.

Nejlepší odpověď
Sůwa

Napiš synovi pokud možno dopis a v něm přiznej svůj zájem se s ním stýkat, ale pokud to nelze, že další necháš na jeho rozhodnutí a že u tebe bude vždy vítán. Tím prozatím celou záležitost ukonči a dál mu nepiš, ani ho nevyhledávej. Může mu to celé dojít až po nějaké době a pak třeba přijde, nebo taky ne. Víc už momentálně udělat nemůžeš, žij si svůj život.

Další odpovědi
anonym

Ve dvaceti letech ještě může být syn hodně pod vlivem matky. Pokud jste se nestýkali a on zatím nemá potřebu na tom cokoliv změnit, zbývá naděje, že se vše změní, až se jednoho dne osamostatní. U dospívajících dětí se zpravidla mění názor na rodiče až s přibývajícími léty. Syn musí sám dospět k závěru, že matčiny informace nebyly objektivní. Je třeba nic nevzdávat. Ale také je nutné si uvědomit, že vše bude trvat asi hodně dlouho, než se takto narušený vztah mezi Vámi spraví. Nečekejte nemožné. Uvědomte si, že stejně jako Váš potomek zůstane navždy Vaším synem, tak Vy pro něj budete navždy jeho jediným otcem. Přijde den, kdy tohle pochopí. Osud občas pracuje hodně dlouho na tom, aby se situace změnila, ale dojde na to. Boj smysl nemá, trpělivost ano. Zbývá Vám víra a naděje, a té se nikdy nevzdávejte.

Larissa

Jeď za ním! Dej mu vědět, že o něj stojíš, někdy sms nepomůžou!