Adula.57

Jak získat zpět data z poškozené sd karty?

Dobrý den, v telefonu se mi zobrazilo upozornění, že sd karta je poškozená a všechna má data zmizela. Je nějaký způsob jak je získat zpět? Jak se mohla sd karta poškodit, když jsem nic nestahovala a telefon mám v pouzdře? Je bezpečné sd kartu znovu používat?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Karty nejsou moc spolehlivé a občas se to stává. Nejprve zkus kartu vyndat a opatrně očistit kontakty. Pokud máš k počítači čtečku karet, můžeš jí zkusit načíst tam. Ale asi už to bude mít za sebou.

Další odpovědi
dubraro

Občas se to podaří, zkus ji dát do redukce a přečíst v počítači.
Obecně jsou micro SD karty dost nespolehlivé, nehodí se pro dlouhodobé ukládání dat.

Seznam.cz

Před třemi lety na web někdo psal, že kopíroval hudbu mp3 ručně. Mám tedy za to, že by to v tomto případě mohlo být podobné.

Dochy

SD časem degradují i při běžném používání. Nemuselas udělat nic špatně. Existují programy pro záchranu souborů z poškozených disků, ale zrovna teď si nevzpomenu na název. (pokud něco najdou, uloží to na lokální harddisk v počítači.)