janani

jak získat více místa na pevném disku? Stačí vysypat koš? Nevím, jak disk „vyčistit“

Nejlepší odpověď
pl4toon

Když se na tohle musíte ptát, tak asi nejste protřelý uživatel PC. Proto vám doporučím jednoduché a ověřené programy. Úplný základ je CCleaner (zdarma):
http://www.pi­riform.com/ccle­aner/download/stan­dard
Tento program zvládne základní čištění PC, je dobrý pro takovou tu běžnou údržbu systému jednou týdně.

Trochu pokročilejší je TuneUp Utilities (shareware 15 dní):
http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/systemove_nas­troje/optimali­zace_systemu/tu­neup-utilities/
Tento program už slouží k pokročilejší údržbě, čištění a optimalizaci systému. Jeho výhodou pro méně zkušené uživatele je, že je tazkvaně „antiblbý“ – v normálním režimu nepustí uživatele k činnostem, které by mohly znefunkčnit, či jinak poškodit operační systém. Tento SW vřele doporučuji, není drahý a je užitečný. Užívám ho již spoustu let a jsem spokojen.

Další odpovědi
Funna

jak vyčistit disk máš v odpovědi od platona…a na tvou otázku…ano, vice místa získáš"jen" vysypáním koše a případně výmazem mailových zpráv v koši v poště…

Emefej

Nejjednodušším způsobem je oddinstalovat nepoužívané programy a zazálohovat a potom vymazat ostatní nepoužívané soubory. Když to nestačí, tak koupit další disk.

cochee

Nejzákladnější prostředek je ovšem v samotném Windows, otevřeš si ikonu Počítač, klikneš na disk pravým a zvolíš Vlastnosti, v okně, které se objeví, najdeš tlačítko Vyčištění disku, nebo podobně (různé verze Windows to mají trochu odlišně).

isteron

Windows XP a aj Vista majú tlačítko Čistenie disku. Na stránke, kde je uvedený ten konkrétny disk. Najprv vypočíta koľko sa kde dá ušetriť, potom si môžeš zvoliť, ktoré si dáš vyčistiť. Ja som potom po akci napočítal zo 75 % až 25 % obsadenej kapacity. Potom som dal ešte defragmentovať a prečistiť ešte CClenerom.