anna.m

Jak získat svojí kartu od zemřelé lékařky

Moje kožní lékařka zemřela a já bych potřebovala zjistit název léku, který mi před 10 lety předepisovala. Jak se dostanu k těmto záznamům?
Doplňuji:
Lékařka zemřela před delší dobou a ani nevím kde sehnat sestřičku.

Nejlepší odpověď
anonym

Kartu získáš od živé zdr.sestry.
Doplňuji:
Jak píše Led,poptej se u lékaře,který ji nahradil.

Další odpovědi
led

Nejaký iný lekár prevzal jej pacientov. Treba to tam žiadať.

anonym

Také jsem se s tím setkal a bylo mi u pronajimatele soukromé ordinace řečeno, že v těchto případech by měla být zdravotní evidence předána na zdravotní odbor MÚ, buď podle místa, kde má evidován ŽL nebo místa poslední ordinace.
Otázka je, zda se to dodržuje, ale dnes je běžná praxe, že nový lékař prohlásí, že to není nezbytné, protože si po detailní vstupní prohlídce a dotazníku založí vlastní evidenci.
A odborný specialista by asi měl vědět jaké léky jsou na konkrétní problémy.

fablen

můžete zkusit kontaktovat i Vaši pobočku zdravotní pojišťovny. Budou mít přehled, kdo pacienty „převzal“ a s kým novým uzavřeli smlouvu.