Cameronová

Jak získat šanci na vysokou školuMám šanci se dostat na medicínu se střední zemědělskou školou(Obor ukončený maturitou)?

Dobrý večer, mám takovou pitomou otázku. Jsem na střední škole zemědělské a bohužel v tom je největší chyba. Chci studovat vysokou školu. Medicínu. Buď neurologii nebo imunologii, diagnostiku. Jenže já nevím jestli se vůbec můžu na medicínu dostat se zemědělkou. Mám šanci? A pokud ne dá se šance něják získat? Děkuji.

Odpovědi
anonym

Pokud jsi dost ´umanutá´, nemáš problém…
😉
Stačí, když se – soukromně (zemědělka je omezená), doučíš matematiku,fyziku a chemii na úroveň obvyklou na gymnáziích – abys slušně zvládla přijímačky.
A se ti tohle povede, stačí v úsilí vytrvat – odbornost si vybereš posléze. Držím ti palce.
😉

Lamalam

Přijetí ke studiu na VŠ není podmíněno druhem střední školy. Pokud budeš mít maturitu a zvládneš přijímačky, pak není problém dostat se na medicínu i ze zemědělky.

arygnoc

na AKÚkOĽVEK vysokú školu treba splniť dve podmienky:

  • maturita
  • prijímacie skúšky (ak sú).

niekedy pomôže aj protekcia.
za mojich čias (okolo roku 1980) to bolo >závažie< na prihlášku v podobe kľúčikov od auta z tuzexu (viete, čo to je?), v prípade medicíny, v iných lukratívnych odboroch (právo, zahraničný obchod, …) stačila tučná obálka.

ale maturita je (a bola) minimum.

http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=pro­tekcia
http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=tu­zex

Zdroj: http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=pro­tekcia

mosoj

Šance je vždy. Stačí uspět v přijímacím řízení.

gagaga

ary,
a stacilo dat jenom ty klice, nebo k nim muselo byt i to auto ?
:)

  • iv-