sowa

Jak získat proplacení nemocenské,když zaměstnavatel neposlal nechopenku na PSSZ.

Po ukončení prac.poměru nezaplatil zaměstnavatel 2 týdny marodění před výpovědí a neodeslal neschopenku na sociální zabezpečení.

Odpovědi
arygnoc

Na zaměstnavatele podejte trestní oznámení, jděte k lékaři, požádejte ho o kopii PN, a s tím jděte do pojišťovny.
Ostatní je už na pojišťovně, ale dá se tam s nima domluvit.

standa

  1. Napište exzaměstnavateli dopis, ve kterém jej vyzvěte, aby vám uhradil dlužnou částku (náhradu nemocenských dávek). Stanovte exzaměstnavateli náhradní termín splatnosti, např. do 5 prac.dní.
  2. Napište dopis na okresní správu sociálního zabezpečení (v místě sídla vašeho exzaměstnavatele), kde popište skutkový stav věci. Vyzvete OSSZ, aby vám sdělila své stanovisko. Kopii tohoto dopisu přiložte i k dopisu č.1 pro exzaměstnavatele.
  3. Pokud exzaměstnavatel nedodrží výše zminěný náhradní termín splatnosti, tak vám nezbyde než se obrátit na soud a podat žalobu…, ale to už by asi mělo být ve spolupráci s advokátem.

btw. TRESTNÍ oznámení samozřejmě nelze podat, protože 100% nebyl spáchán trestný čin

colombo3

Počkat,počkat,stalo se to tento rok?Jestli jo,tak proč dal zaměstnavatel výpověď,na tom moooc záleží,kvůli čemu,pokud jste dostal výpověď kvůli nějakému §fu,tak není povinen zaplatit nemocenskou tři neděle-ani korunu,pokud marodíte dál,tak po 3 nedělích teprve nastupuje sociální správa a ta platí nemocenskou dále.takže? S tímto nic nezmůžete a zaměstnavatel ji pošle až před koncem těch 3 neděl. Tečka