Cachííí

Jak získat potvrzení od veterinární stanice a krajské hygieny?

Ahoj, prosím radu : musíme získat podpisy sousedů kvůli povolení stavby venkovního boxu pro koně a jedna paní chce potvrzení od veterinární stanice a krajské hygieny, že toho koně můžeme mít na zahradě.Jak tohle zařídit, když takový formulář jsem nikde nenašla?Dají mi potvrzení jen tak na papír?Díky moc.

Nejlepší odpověď
anonym

„Jedna paní“ nemá na žádné takové potvrzení nárok.
Stavba venkovního boxu podléhá vyhlášce o povolení stavby dané stavebním odborem příslušného úřadu.
Chov a držení domácích a hospodářských zvířat upravuje příslušná vyhláška Obecního úřadu nebo Městského úřadu pod který spadáte a může se město
od města lišit, takže doporučuji napřed obrátit na místní úřad, zde si zjistit potřebné informace a teprve potom slušně upozornit „jednu paní“ o jejich i Vašich právech a povinnostech.
Obecní vyhláška o chovu a držení zvířat zpravidla ošetřuje i pohyb na veřejných komunikacích.
Povinnosti majitele zvířete (ve vašem případě koně)
z veterinárnícho hlediska (očkování ap.) podmínky převozu, dopravy, ustájení, potřebné doklady zvířete, průkazy atd. upravují veterinární předpisy , které si snadno zjistíte na stránkách příslušné Veterinární správy.
Nakládání s odpady ( hnůj) upravuje místní vyhláška, event. také VS (Krajská hygiena se požadavky Vaší „jedné paní“ nebude zabývat).
Není to zdaleka tak složité jak se zdá, dneska už má koně na svém soukromém pozemku kdekdo. Polopaticky a jednoduše ti to vysvětlí se znalostí z praxe a jednotlivých oblastí, pokud se optáš zde:
www.distanc.cz
www.jezdectvi.cz

Doplňuji:
Doporučuji se dobře informovat a se sousedkou- „jednou paní“ se dohodnout
v klidu a míru. Můžete mít veškerá potřebná povolení v pořádku, ale pokud bude kůň někomu i neprávem vadit, můžete se dočkat nemilých překvapení, které mohou vést až
k možnému nebezpečí otravy koně ap.což je bohužel dosti častý jev.
Ještě bych doporučovala podívat se do územního plánu obce, protože povolení chovu hosp. zvířat se může lišit i v jednotlivých částech obce.
http://www.ifau­na.cz/kone/ne­modforum/r/de­tail/1293209/k­one-doma

Další odpovědi
Deli

Začni tím, že se informuješ na krajské hygienické stanici. Budou vycházet z toho, v jaké zástavbě žiješ, kůň na satelitním městečku – to by asi neklapalo. Budou chtít plány zahrady, projekt boxu… Pak buď vystaví povolení nebo ne.

anonym

Také je dost informací na www.equichannel.cz rubrika koně a zákon

anonym

http://vlastni­kun.pise.cz