LeVovič

Jak získat licenci na vysílání filmů a seriálů na youtube?

Opět přeji krásný den :)

obracím se na Vás s dotazem, jak je možné získat licenci na vysílání filmů či seriálů na youtube? Hledal jsem po netu a nic přesného jsem nenašel.
Zajímám se především o licenci pro seriál „Primeval“ a vůbec nevím, kdo to má na starosti pro náš stát. Pokud bych měl jednat s Británií (odkud seriál pochází), tak bych se moc nedomluvil vzhledem k tomu, že anglicky vůbec neumím. Nalezl jsem stránku www.osa.cz ale na této stránce není nic, co by mi pomohlo.
Za všechny sdílené odkazy i návrhy, jak získat licenci budu rád a předem Vám děkuji :)

LeV

Odpovědi
huxa

U většiny produktů chráněných autorským právem má tyto práva jeden subjekt ve všech státech a do nich až tyto práva prodává, ovšem osekané a většinou tak, že kupci nemohou dále tyto práva šířit.
Pokud by sis jej chtěl dát na youtube, nedoplatíš se (pokud tedy nejsi miliardář 🙂 ). TV většinou za možnost vysílat premiéru nějakého filmu platí částky v řádu milionů, za opakování poté zhruba polovičku. Pokud bys jej chtěl učinit volně dostupný s neomezenou možností přehrávání, počítej částky v řádu desítek milionů (a to by muselo být vysílání omezeno pouze pro ČR).