osoba

Jak získat jmenný soupis obyvatel v určitém místě, třeba čtvrti nebo obci?

Nejlepší odpověď
suaeda

Vím kde se dá sehnat, ale zda jej poskytnou to nevím. Samozřejmě lze sehnat na menší obci u starosty, či učetní na větší obci nebo městě samozřejmě na matrice. Pro své zaměstnání občas potřebuji počet obyvatel trvale bydlících v určité části obcí a musím o to písemně požádat a zdůvodnit.
Doplňuji:
Na obcích mají k dispozici „Registr obyvatel“.

Další odpovědi
anonym

Informace z registru obyvatel lze získat na základě žádosti podané na MV ČR, krajský a nebo obecní úřad.
Více si počti na http://www.mvcr­.cz/clanek/in­formacni-system-evidence-obyvatel.aspx?q=Y2hud­W09NA%3d%3d .

anonym

Takový jmenný seznam osob legálně nelze získat. Jednotlivé žádosti lze podávat viz. odkaz mowla.
Zákon na ochranu osobních údajů je docela jasný.