Jak získat duplikát výučního listu od zaniklého podniku

Vyučil jsem se u Technomat n.p. v roce 1982 jako prodavač.Po revoluci podnik několikrát změnil majitele i název..např­.EnergoInest.Při povodních v roce 2002 jsem přišel o své doklady.Maturitní vysvědčení z Obchodní akademie Praha Holešovice obdržel přímo ve škole,ale duplikát výučního listu nemohu nikde sehnat.Archiválie bývalého Technomatu nikde nemají.Archivy,mi­nisterstvo obchodu…atd poslají mne jeden ke druhému.Prosím o radu-

Nejlepší odpověď
Drap

Zaniklý podnik může mít nástupce, nebo někde musí být uložen archív

Další odpovědi
anonym

Zažila jsem to při vyřizování důchodu. Nic se nedá dělat. Pokud výuční list potřebujete, otravujte jednotlivé archivy tak dlouho, až Vám podají informaci, kde Váš doklad najdete, nebo o tom, zda byl zničen při povodni.

Já...

Já… tedy neporadím, protože fakt nevím. Ale alespoň polituju, protože to je fakt zapeklitá situace. Osobně to vidím dost pesimisticky, ale přesto držím palce…

jmhad

V příslušném městském či okresním archivu.