stryda

Jak žijí menšinové většiny u nás

Viděl někdo roma jako bezdomovce.Nebo četl někdo někde že romský bezdomovec zmrznul.

Nejlepší odpověď
anonym

Poměrně akutní nebezpečí pro sociální postavení Romů spočívá v postupném privatizování bytového fondu, ale i v tržním hospodářství s byty. Jednak je mezi Romy řada neplatičů nájemného, jednak zde hrozí nebezpečí i velmi účinných projevů nechuti s Romy bydlet v jednom domě, tedy nechuti, která zde reálně existuje již velmi dlouho. Kdyby se tato obava splnila, může se stát, že řada Romů se stane osobami bez přístřeší a bez zaměstnání. Krok za tímto stavem hrozí nebezpečí vzniku chudinských ghet (holobyty, …), kterými by se zřejmě společnost mohla pokusit řešit tento stav. Tento prudký sestup sociální úrovně Romů by je zastihl opět zcela nepřipravené a reakce této komunity by se projevila v prudkém zvýšení kriminality. Tento stav by nebyl jen neštěstím romské komunity, protože každá chudoba, zaostalost a nevědomost je nebezpečná nejen sama sobě, ale celé společnosti.Roma bezdomovce jsem viděla v televizi,dokonce vrátil vysokou částku peněz nalezenou v popelnici.

Zdroj: internet

Další odpovědi
www

Nevím, jaká je tvoje představa o „menšinové většině“, sorry, neznám ten pojem.
Snad to podle tebe znamená ta nejpočetnější menšina a asi cikáni (spisovné slovo, viz ÚjČ).
Nejsou bezdomovci, poněvadž jsou zvyklí žít kočovně, navíc je tento stát nadmíru preferuje.