jaymes

Jak žije člověk, který je v blázinci?

Když je někdo v blázinci třeba několik měsíců, tak asi není schopný vydělávat peníze. Co se děje s takovým člověkem? To za něj pobyt platí stát nebo pojišťovna? Co se stane s bydlištěm, kde ten člověk předtím bydlel, když najednou nemůže za něj platit? A co v práci? To ho asi podnikatel vyhodí co? Kdo tomu člověku potom pomůže se začlenit do společnosti, aby si našel práci a bydlení?

Nejlepší odpověď
Drap

Je to stejné jako když je člověk v nemocnici.

Další odpovědi
marci1

Dostává nemocenské dávky, z těch si platí nájem, inkaso. Po skončené léčbě se vrátí zpět do zaměstnání (případ mé bývalé kolegyně). 🙂