Niikii

Jak zhotovit prototyp atomu? :)

Dobrý večer,nevím jestli sem můj dotaz patří,ale rozhdodla jsem se šplhnout si u učitelky na chemii tak,že ji přinesu atom,který doma zhotovým..bohužel na internetu nemohu najít žádné ,,návody´´ jak ho zhotovit :( Bohužel ani já nevím,ale je to dobrý nápad.Chtěla bych na něm znázornit protony,neutrony a elektrony..napadlo mě že by to mohlo být třeba z polystirenu,ale zase nevím,jak na tom znázornit všechny jeho složky :( Nevíte nejakou stranku,kde by to bylo,nebo dokonce nemate zksuenost s podobnymi výrobkami?

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Víc by ti patrně pomohlo šplhnout si v ČJ. Nakonec prototyp atomu je dávno hotový, dokonce už funguje i ve finální verzi.

Další odpovědi
arygnoc

nejedná se spíš o model?

viz prototyp:

prototyp
prvý skúšobný výrobok predmetu určeného na hromadnú výrobu, na ktorom sa overuje funkcia, konštrukcia a kvalita.

Zdroj: heureka.tym.sk/vys­.php?volba=1&do­taz=prototyp&bo­ok=p

Polaskova44

A co třeba něco takového nechat vyrobit na 3D tiskárně? Na té se dnes dá vyrobit prakticky cokoliv. Vím, že manžel ji právě na výrobu různých prototypů využívá. Super je, že dnes člověk ani 3D tiskárnu nemusí mít doma. Právě můj manžel si prototypy nechává tisknout tady: https://www.shar­players.cz/ra­pid-prototyping/