jelena

jak zformatovat disk pro přehrani v dvd dalkovym ovladačem

nejde přehrát dvd-r
Doplňuji:
jak spustit vipálemy dvd-r

Odpovědi
ponovotny

pravděpodobně tvůj přehrávač neumí přečíst formát disku-to znamená, že to prostě nejde
formátování je něco jiného než si představuješ a v tomhle problému ti nepomůže

Funna

nějak nechápu dotaz…vYpálený disk se pouští úplně stejně, jak originál…a co chceš formátovat dálkáčem a v přehrávači??…po­kud ti nejede DVD (myslím nosič, ne zařízení), tak ti nejspíš chybí kodek na přehrávání toho konkrétního filmu, co je na něm vypálený…nechápu, proč si spousta lidí neustále myslí, že cokoliv vypáleného strčí do přehrávače, tak to automaticky pojede…
Doplňuji:
ještě jsem neviděla DVD přehrávač, který by neuměl přečíst DVD-R…(takže ve formátu to asi nebude)…předpo­kládám, že Jelena není tak „inteligentní“, že strká DVD do mechaniky, které zvládá jen CD formát…i když na druhou stranu, pokud chce „formátovat“ DVD-R, tak možná vůbec neví, která bije…a z dotazu není vůbec jasné, co chce vlastně přehrávat (film, hudbu, fotky) a na čem (domácí kino, rádio s DVD, počítač (i když u toho dálkáč asi nebude))…takže milá Jeleno…pokud chceš opravdu něco poradit, co chceš vlasně přehrávat a na čem?…

autacek

Dotaz je nesmyslný, navíc ten pravopis !

Jediná rada je, podívat se do návodu, jaké druhy DVD médií dokáže přístroj zpracovat a následně pouze v tom formátu nosiče vypalovat. (ovšem vypalovat je třeba jinde než v přehrávači, navíc pokud disk není přepisovatelný, tak žádné nové „formátování“ ani nehrozí.