vicix8

Jak zformátovat disk?

Ahoj, rozhodl jsem se přeinstalovat systém chci tam W7 Ultimate ale při instalaci se mě to nikde nezeptá jestli chci zformátovat disk, tak se bojím, aby mi tam nezůstala stará data.Jde tedy zformátovat disk prvně jinak a pak jen na disk nainstalovat nový systém, nebo jak to mám udělat?
Doplňuji:
Ano, v BIOSu mám zadanou prioritu mechaniky ale na stránkách microsoftu jsem četl, že při instalaci a přesněji u kroku, kde se vybírá kam nainstalovat systém tak má být tlačítko pro formátování disku ale já ho tam prostě nemám…

Nejlepší odpověď
rynek878

zde máte odpovědi na nejčastější dotazy:

Zdroj: http://window­s.microsoft.com/cs-CZ/windows7/In­stalling-Windows-7-frequently-asked-questions

Další odpovědi
Hlada

Formátovat disk jiným programem není potřeba, ani se nedoporučuje. Čtěte pozorně text, zadejte novou instalaci, ne opravu. Máte v BIOSu zadanou prioritu mechaniky?
Doplňuji:
Je to tam po odsouhlasení licenčních podmínek – „Jaký typ instalace požadujete?“, kde je potřeba zvolit Vlastní.

kudm05s

Ideální je před instalací windows zálohovat data, musim tady nesouhlasit s nedoporučením využití jiného programu na správu disků, neboť v některých případech hlavně na počítačích, kde se používá více systémů součastně je to nutností. Třeba v Partion Magic a dalších programech je možné zvětšovat a vytvářet nové oddíly aniž by byla smazána data z disku. Doporučuji důležité věci zálohovat a disk celý smazat. Je to pro novou instalaci Windows vhodnější.