huxa

Jak zformátovaný disk opravit?

Je už starý a hodně vadných sektorů, jedná se už o externí HDD na filmy

Nejlepší odpověď
Bedy

Pokud uděláte klasické formátování, tak to označí vadné sektory jako použité místo.
Pokud jste dělal rychlé formátování, tak to jen vymaže data. Proto udělejte klasické pomalé formátování.

Další odpovědi
Elk

Jestli je zformátovaný, tak by měl být čistý a nic by se na něm opravovat nemělo. Jestli nefunguje, tak buď k odborníkům nebo do sběrného dvora.

Alesh

Jak píše Elk, pokud už začíná odcházet, pak ho párkrát provrtej a zahoď.

kuldatomas

Jeden disk s vadnými sektory, měl všechny vadné sektory v prvních několika GB povrchu. Celé jsem to vyřešil tak, že jsem na disku dal vytvořit dva oddíly. První na rozsah těch vadných sektorů a druhý na zbytek a ten první oddíl jsem potom smazal. A disk slouží dál. Ovšem na většinu disků toto platit nebude a disk asi bude zralý na odpis